• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як не можна уявити собі навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки.

Шкільну бібліотеку Ступичненської ЗОШ І-ІІ ступенів було засновано на початку ХХ ст. Першим шкільним вчителем і бібліотекарем був Цимбал Іван Федотович який створив бібліотечний фонд за власний кошт. Він передплачував газети, журнали прогресивного напрямку та влаштовував недільні читання. Іван Федотович їздив до Києва, накуповував там книжок письменників-демократів Т. Г. Шевченка, Марка Вовчка, Івана Франка, Нечуя-Левицького, Панаса Мирного, Л. М. Толстого, М. Горького та інших. Його дружина Лідія Йосипівна мала вроджений талант артиста-читця. Читала просто, щиро, емоційно. Могла годинами читати і не втомлюватись. Їх люди слухали, затамувавши подих, а жінки проливали гіркі сльози, переживаючи за Шевченкових Катерину, Наймичку, за героїв Марка Вовчка, а потім до упаду сміялися, коли вона ані моргнувши, ані всміхнувшись, переходила до «святої та божої» баби Палажки Нечуя-Левицького. Регіт не вщухав. Слухачі не хотіли розходитись, дякували щиро.

В роки війни майже всі книги були знищені. Та після звільнення села від фашистів починає працювати школа і бібліотека. Вона була розміщена в залі школи. Діти зносили книги до школи і дуже любили читати їх. Учителі прививали любов і повагу до книги, що учні залишались після уроків, щоб колективно прочитати цікаву книжку.

З того часу пройшло більше ста років. Знову книга стала цінністю. І не кожен може придбати ту книгу, яку захоче, а тому у пригоді всім стане шкільна бібліотека.

На даний час шкільним бібліотекарем працює Бабенко Ю. В. Уся робота шкільної бібліотеки організована на основі плану роботи бібліотеки, затвердженого директором школи.

Без шкільної бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, учнів і батьків. Тому основним завданням бібліотеки є прищеплення дітям любові до книги, навчання учнів-читачів правил користування бібліотекою, її фондом. Тому своє основне завдання як шкільного бібліотекаря я вбачаю у прищепленні дитині любові до книги, навчання учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондом. Учні молодших та старших класів користуються послугами шкільної бібліотеки, знаходять потрібну інформацію. Найактивнішими читачами шкільної бібліотеки є учні початкових класів. Вони залюбки приходять в бібліотеку вибрати улюблені книги. На поличці їх чекають казки, пригоди, вірші, приказки та прислів’я, оповідання.

Оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій нашої шкільної бібліотеки.

Важливу роль в житті шкільної бібліотеки відіграє актив читачів. Члени активу допомагають бібліотечному працівникові в організації заходів по збереженню підручників, проводить роботу з боржниками бібліотеки.

Шкільна бібліотека разом з педагогічним та учнівським колективом спрямовують свою діяльність на виховання в учнів та їх батьків бережливого ставлення та поваги до книги. Щорічно проводиться акція «Живи, книго!», яка спрямована на збереження книжкового фонду.

Бібліотекою надається допомога у проведенні предметних тижнів, заходів присвячених визначним датам, проводиться тиждень книги, тематичні виставки, літературні вікторини. У бібліотеці постійно діє виставка присвячена 60 річчю Черкащини, «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Поети рідного краю» і по правовому вихованню учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 333

Коментарi